Przyjazne wnętrze

Nasze przedszkole posiada przyjazne wnętrze. Co się kryje pod tym hasłem? Przede wszystkim różnorodność i wszelakość elementów, które tworzą piękny i komfortowy wystrój wnętrza placówki. Został on stworzony z myślą o Dziecku.

Zadaniem przedszkola było zorganizowanie takiego wnętrza, które odpowiada potrzebą Dziecka, a także stwarza mu warunki bezpieczne.

Przyjazne wnętrze przedszkola składa się z różnorodnych przestrzeni, które współtworzą całość.

Placówka Dziecięcy Raj posiada:

• Przestrzenne sale –  stworzone z uwzględnieniem predyspozycji rozwojowych Dziecka, a zatem każda sala dostosowana jest do danej grupy wiekowej. Wyposażenie każdej z sal zawiera: stoliczki i krzesełka odpowiednie do wieku, różnorodność zabawek, tor dla samochodzików, toaletkę, kuchenkę dziecięcą, kącik z klockami, gry edukacyjne, mini biblioteczkę – mającą na uwadze wiek Dzieci. Każda sala posiada własne zaplecze plastyczne, dzięki któremu nauczyciel ma możliwość rozwijać kreatywność oraz wyobraźnię Dziecka. Sale posiadają duże okna, które pięknie oświetlają przestrzeń wnętrza budynku. Ułatwia to bardzo pracę podczas zajęć dydaktycznych. Dzieci mają możliwość bezpośredniego obserwowania, zmieniających się warunków atmosferycznych.

• Łazienki – lokalizacja łazienek jest w bardzo dogodnym miejscu, ponieważ dostęp do nich Dzieci mają bezpośrednio ze swojej sali. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza w grupach najmłodszych. Łazienki są dostosowane do wieku Dzieci. Każde Dziecko ma swój wieszaczek na ręczniczek oraz miejsce na kubeczek, szczoteczkę i pastę.

• Stołówka – jest miejscem, w którym Dzieci o konkretnych porach dnia, spożywają posiłki: śniadanko, zupkę, obiad, podwieczorek. Według grup przedszkolaki mają swoje miejsca na stołówce, ponieważ stoliczki i krzesełka są dostosowane do ich wieku. Ściany stołówki są koloru białego, który wycisza emocje, łagodzi stres a także pozwala na skupienie uwagi, które na stołówce w czasie spożywania posiłków jest niezmiernie ważne. Dzięki zawsze uśmiechniętej Pani kucharce, wszystkie posiłki są z chęcią zjadane.