Nasza kadra

Przedszkole Dziecięcy Raj docenia zaangażowanie i jakość pracy swojego personelu. Nie może być inaczej, gdyż często spotykamy się z opinią z zewnątrz, że jest to miejsce bardzo przyjazne, do którego chce się wracać.

Przyjazne relacje, które panują od lat w naszej placówce przekładają się na pozytywną niemalże domową atmosferę.

Nasze przedszkole jest wyjątkowe ponieważ są z nami:

mgr Karolina Stachowicz - Ukończyła studia I stopnia na kierunku pedagogika rodzinna i opiekuńczo-wychowawcza, tytuł magistra uzyskała z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Swoją przygodę z nauczaniem małych Dzieci zaczęła 11 lat temu. Przebywanie i praca z przedszkolakami przynosi jej mnóstwo radości, wiele uczy a także daje satysfakcję. Głównym celem jej pracy jest to, aby uśmiech nigdy nie znikał z twarzy Dziecka. Chce, aby jej podopieczni czuli się bezpiecznie, a przedszkole było dla nich drugim domem. Jak sama mówi: "Przedszkolaki są pełne optymizmu i naturalności, których nam dorosłym w dzisiejszych czasach brakuje. Nieograniczone umysły Dzieci, ich marzenia i fantazje, mogą być wzorem dla wielu dorosłych." Uważa, że "Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil - Janusz Korczak.

mgr Paulina Skarżyńska - Ukończyła studia w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym. Wzbogaca swoją wiedzę o nowe elementy wychowania oraz nauczania przedszkolnego i dalej kształci się w tym kierunku. Każdego roku uczestniczy w warsztatach oraz szkoleniach, które wykorzystuje podczas pracy z przedszkolakami. O swojej pracy w przedszkolu mówi- "Podczas pracy z Dziećmi odczuwam niesamowitą satysfakcję, ponieważ robię to co zawsze chciałam robić. Największą radość czuję jednak wtedy, kiedy poprzez swój  wkład pracy widzę uśmiech na dziecięcych buźkach. Wtedy wiem, że to co robię naprawdę ma sens i motywuje mnie to do dalszego działania. " Motto, które odzwierciedla jej pracę z wychowankami: " W każdym Dziecku jest iskra własna, która może rozpalać " ogniska" szczęścia i prawdy..." - Janusz Korczak

Paulina Kowalik - Jest nauczycielem i wychowawcą grupy 3 latków. Studia licencjackie ukończyła na kierunku Nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym. Pracę z Dziećmi rozpoczęła 6 lat temu. Posiada stopień awansu zawodowego - nauczyciel kontraktowy. Praca z Dziećmi od zawsze była i jest jej pasją i powołaniem. Stara się aby każdy dzień w przedszkolu był dla jej podopiecznych ciekawą przygodą. Jest osobą wrażliwą, otwartą, łatwo nawiązującą nowe znajomości. "Nauczyciel to ktoś z wyjątkowym talentem i zawsze z uśmiechem w zanadrzu. To także ktoś, kto nie szczędzi czasu by wysłuchać obu stron, zawsze starając się być fair" - Barbara Cage.

Agnieszka Oporska- Absolwentka Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej- Curie na kierunku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Szybko nawiązuję dobry kontakt z dziećmi, jest w stosunku do nich ciepła i opiekuńcza W swojej pracy stara się zapewnić właściwy rozwój i dobrą zabawę. Uważa, że najważniejsze jest aby w przedszkolu każde dziecko czuło się bezpieczne, akceptowane, kochane oraz potrzebne. Zwraca ogromną uwagę na indywidualizm każdego dziecka. Stara się z każdym dzieckiem nawiązać relacje. Swoją pracę uważa za powołanie. Daje jej ona ogromną radość.Cieszy ją wspólne odkrywanie z dziećmi tego, co nowe i nieznane. Jednocześnie ma świadomość, że każdy dzień pracy z dziećmi to nowe, trudne wyzwanie lecz Ciocia Agnieszka lubi wyzwania, które dodatkowo ja motywują. Jej mottem jest ; "Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze - czasem trudne - ale pozwalające znaleźć taki pokarm jaki będzie dla niego pożywny"-

C. Freinet

Malwina Czyżak- Ukończyła studia pedagogiczne ze specjalizacją wczesnoszkolną i wychowaniem przedszkolnym ... Planuje dalszy rozwój realizacji swojej pasji. Już jako nastolatka wiedziała, że jej zawód będzie związany z pracą z dziećmi ponieważ w swojej rodzinie miała do czynienia z niemałą gromadką małych pociech co ukierunkowało jej wybory... Jej celem jest rozwój dziecka tak aby w przyszłości z radością i poczuciem własnej wartości mogło podbić Nasz wielki świat ... W pracy kieruje się mottem: Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom? D. Beisser

Nasza kadra to nie tylko wspaniali wychowawcy, ale także ludzie tacy jak Ciocie, które pomagają w każdej grupie nauczycielom w ich pracy. Dzięki temu nie tylko mają możliwość rozwoju w zakresie wychowania przedszkolnego ale również okazują ogromne chęci i serce w kontakcie z dziećmi.

Dziecięcy Raj oprócz wykwalifikowanej kadry pedagogicznej może także pochwalić się wspaniałymi ludźmi takimi jak Pani Kucharka, która zawsze serdecznie wita Dzieci na stołówce zachęcając do spożywania smacznych posiłków. Współpracują również z nami Panie, które dbają o porządek. Dzieci uwielbiają zagadywać je podczas wszelkich prac porządkowych. Nie sposób byłoby nie wspomnieć o Panu ogrodniku, który dba o piękno naszego ogródka przedszkolnego oraz placu zabaw.

Treść serwisu prawnie chroniona © 2014 Przedszkole Dziecięcy Raj  |  Polityka prywatności  |  Projekt i wykonanieProjekt i wykonanie strony internetowej

Przedszkole Dziecięcy Raj