Roczny plan pracy

Program dydaktyczno-wychowawczy

W naszym przed­szkolu reali­zo­wany jest pro­gram wycho­wa­nia przed­szkolnego, "Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości.” wydaw­nic­twa WSiP. Auto­rzy:

Jolanta Wasilewska

Program zawiera szczegółowe cele i treści kształcenia odnoszące się do osiągnięć dziecka na koniec edukacji przedszkolnej w czterech obszarach podstawy programowej: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym. W programie zostały podane przykładowe treści edukacyjne związane z wychowaniem przez wartości.
Program uwzględnia pracę w grupach zróżnicowanych wiekowo, omawia także zagadnienia związane z indywidualizacją nauczania oraz organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Planeta dzieci to wyjątkowe miejsce dla wszystkich, dla których ważne są prawda, dobro, piękno, szacunek do ludzi i przyrody oraz idee kształtujące pozytywny stosunek do świata. Wartości, które łączą ludzi, tworzą najlepsze środowisko do wszechstronnego i kreatywnego rozwoju, dają dobry start w dorosłe życie. Zapraszamy do udziału w niezwykłej przygodzie, która zaczyna się w przedszkolu. Poznaj nasz nowy cykl edukacyjny Planeta dzieci dla wszystkich grup wiekowych.

Planeta dzieci. Trzylatek. BOX

W każdym boxie planeta dzieci Trzylatek znajdują się:

• Karty Pracy cz. 1-2,

Planeta dzieci. Czterolatek. BOX

W każdym boxie Planeta dzieci Czterolatek znajdują się:

• Karty Pracy cz. 1-2,

Planeta dzieci. Pięciolatek. BOX

W każdym boxie Planeta dzieci Pięciolatek znajdują się:

• Karty Pracy cz. 1-4,
  • Zeszyt grafomotoryczny
  • Alfabet z obrazkami

Planeta dzieci. Sześciolatek. BOX